Personalo ugdymo strategija

Personalo ugdymo strategija

Lekt. Inga Uus ir Jurgita Zemblytė

Kovo mėn. 16 d., Kaunas

Renginio tipas: gilinamasis/ įžvalgų

Daugelis organizacijų turi pasirengę verslo vystymo, marketingo, gamybos strategijas, kai kurios organizacijos turi pasirengę finansų valdymo strategiją, tačiau gana mažai organizacijų turi personalo ugdymo strategiją, nors organizacijos strateginė sėkmė ateityje didele dalimi yra priklausoma nuo to, kiek jos personalas bus parengtas įgyvendinti organizacijos ateities viziją ir vykdyti strategijas šiai vizijai pasiekti. Kita vertus, organizacijos, neinvestuojančios į darbuotojų strateginį ugdymą rizikuoja tuo, jog darbuotojai imsis saviugdos iniciatyvų, o savo mokymąsi patys finansuojantys darbuotojai daugiau nei dvigubai dažniau yra linkę keisti darbdavį, nei darbdavio lėšomis ugdomi darbuotojai (HBR, 02,2018).

Seminaro metu analizuojami klausimai:

  • Ar organizacija yra numačiusi, kokių kompetencijų organizacijai reikės ateityje, ir kaip darbuotojai dalyvauja šių reikalingų kompetencijų įgijime?
  • Ar teisinga personalo ugdymą palikti savarankiškai eigai, kuomet darbuotojai patys priima sprendimus apie saviugdos sritis ir norimas (nebūtinai reikalingas organizacijai) kompetencijas įgija iš pačių pasirinktų teikėjų?
  • Ar teisinga personalo ugdymą, visų pirma, traktuoti kaip motyvacinę, ar netgi pramoginę veiklą? Ar pramoginiai edukaciniai renginiai yra pakankami organizacijos ateities strateginiams siekiams įgyvendinti?
  • Kiek organizacijos aukščiausio lygmens vadovai yra įsitraukę į personalo ugdymo strategijos rengimą?
  • Ar reikia nuogąstauti dėl galimo darbuotojų “pasipriešinimo” strateginiam jų ugdymui? Kaip pasiekti, jog organizacijai aktualūs darbuotojų ugdymo mokymai nebūtų priimami kaip “nepageidaujami”?
  • Ar darbuotojų strateginis ugdymas gali paskatinti darbuotojus palikti organizaciją, nes darbuotojų įgyta kompetencija gali viršyti organizacijos vadovų gebėjimus naujas kompetencijas įprasminti?
  • Kaip motyvuoti darbuotojus nuolatiniam mokymuisi?
  • Kaip strateginis personalo ugdymas gali būti naudojamas darbuotojų pasitenkinimo darbu ir darbdavio reputacijos kūrime?

 

Seminare yra derinama teorija su praktinėmis užduotimis, vyksta diskusijos. Taip pat dalijamasi įžvalgomis ir gerąją praktika, ieškoma atsakymų į kylančius klausimus.

Seminaras skirtas: organizacijų vadovams, personalo, projektų valdymo vadovams, funkcinių sričių vadovams.

Trukmė: 4 val. (10:00-14:30)


Kviečiame komentuoti

Jūsų el. pašto neskelbsim atvirai. Privalomi laukeliai pažymėti *